Publikováno Komentáře: 2

K řízení elektrického invalidního skútru nepotřebujete řidičský průkaz

Díky tomu že elektrické invalidní skútry nedosahují rychlosti vyšší než 15km/h jste na chodníku bráni za chodce, a na silnici za cyklistu. Jsou tak ideální pro všechny kteří nemají řidičák.

Proč může být obtížné získat řidičák?

Pro řízení motorového vozidla je nutný řidičský průkaz. Jeho vlastnictví je v naší zemi podmíněno lékařskou kontrolou, absolvováním autoškoly a závěrečné zkoušky, která prověřuje teoretické i praktické znalosti motoristy. Od věku 65 let pak nastává povinnost řidiče absolvovat kontrolu způsobilosti k řízení motorového vozidla. Od 68 let je řidič povinen tuto kontrolu, při které lékař vydává potvrzení o způsobilosti k řízení, absolvovat co dva roky. Tato pravidla se snaží eliminovat krizové situace v provozu. Je totiž známo, že s přibývajícím věkem u některých jedinců dochází k snížení pozornosti a schopnosti reagovat dostatečně rychle a přiměřeně na situaci v provozu.

Pro koho je elektrický skútr vhodný?

Pro seniory je elektrický invalidní skútr skvělým pomocníkem. Mohou se díky němu samostatně dopravovat na nákupy, za rodinou či k lékaři. A to i bez řidičského oprávnění, které se jim často po 68 roku života nepodaří obnovit či získat. Elektrické skútry nejsou vhodné ale jen pro starší osoby. Často je složité získat řidičský průkaz i pro mladé, například v důsledku dlouhodobě trvajícího handicapu. I pro ně je elektrický skútr skvělým řešením, jak získat zpět svobodu pohybu.

Jak se elektrický skútr vlastně řídí?

Elektrický skútr má velmi jednodJaké musíte splňovat podmínky pro uché ovládání. Pomocí intuice se je naučíte zvládat během několika chvil. U většiny elektro skútrů je ovládání možné pomocí jedné páčky a sami si můžete zvolit, jestli je pro vás lepší používat levou či pravou.

2 komentáře u „K řízení elektrického invalidního skútru nepotřebujete řidičský průkaz

  1. Musí být na elektrický skutr s max rych. 40 km nějaky řidičský prukaz ?

    1. Dobrý den, elektrické skútry které nabízíme mají omezenou rychlost tak, aby k jejich provozu nebyl potřeba řidičský průkaz. Tato rychlost je však nižší, než 40 km/h. Kdyby jste se ještě na něco potřeboval zeptat, prosím zavolejte (tel: 722 945 094), je to nejrychlejší.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *