Publikováno Komentáře: 6

Elektrická tříkolka pro seniory – jak vybrat?

Existuje něco lepšího než auto? Pro mnohé to můžou být kolo, motorka, hromadná doprava, letadlo,… Důvody se mohou lišit, stejně tak jako jednotlivé dopravní prostředky. Pravda je ale taková, že s přibývajícím věkem lidem ubývá řidičských schopností. Proto se řidiči nad 65 let musí pravidelně nechat vyšetřit lékařem. Některé dopravní prostředky mohou být pro jiné důchodce nedostupné. Staří lidé mohou proto mohou snadno podlehnout i negativním náladám. Co s tím? Řešením jsou elektrické tříkolky pro seniory.


Většina seniorů vítá možnost řídit elektrické skútry. Představují pro ně svobodu. Aby se někam dopravili, nemusí řešit jízdní řády. Ani se nemusí domlouvat s jinými členy rodiny, aby je zavezli k lékaři. Zkrátka nasednou a jedou. Díky elektrickým tříkolkám pro seniory můžete zahlédnout i úsměv. Radost se svobody a z jízdy je u nich skutečně k nezaplacení.
Na trhu se pohybuje řada modelů elektrických skútrů, volba často padá právě na elektrické tříkolky, protože zabírají méně místa než čtyřkolky. Tříkolky vynikají také stabilitou, i když mnozí o tom ze začátku pochybují. U některých modelů může být rozhodující i cena. Každopádně zorientovat se v možnostech, které nabízí trh může být těžké. Proto jsme pro vás připravili pár rad, jak si vybrat elektrickou tříkolku pro seniory, tak, aby přesně vyhovovala vám.

Jak si vybrat elektrickou tříkolku pro seniory

Při volbě elektrické tříkolky zjistíte, že jako jiné dopravní prostředky, mají spoustu vlastností. Rozhodujícím pro vás by v první řadě měl být výkon motoru. Existují tříkolky s výkonem 400 W, ale i 800 W. Elektroskútry se silnějšími motory obvykle zvládají lépe náročnější terén. Proto jsou jasnou volbou pro ty, kteří chtějí s elektrickými skútry jezdit na výlety a neomezovat se. Dále jsou elektrické tříkolky pro seniory s výkonným motorem vhodné pro ty, co žijí na vesnici a ke svému cíli se dostanou často jen přes lesní či polní cesty. Z nejvýkonnějších elektrických tříkolek vybíráme Luna Pride Victory s výkonem 800 W, který si své majitele získal také vysokým komfortem, který nabízí.
Eletrické tříkolky pro seniory s méně výkonným motorem jsou pro změnu vhodné pro přepravu ve městech a všude tam, kde jsou cesty v dobrém stavu a pravidelně kontrolované. Většina těchto tříkolek je navíc snadno skladatelná a tak si nemusíte dělat starosti s úložným prostorem.
Dále je dobré sledovat informace související s baterií. Nejdůležitější je údaj o tom, kolik kilometrů je schopen vůz ujet na jedno nabití. Mnohé elektro tříkolky ujedou na jedno nabití až 40 km, ale třeba takový Booster Trophy 6 ujede na jedno nabití i 60 km. Chcete-li využívat elektroskútry naplno a při tom neřešit baterii, vyplatí se vsadit na výkonnější typy.
A nad čím přemýšlet dál při výběru elektrické tříkolky pro seniory? Vsaďte na takový model, v kterém se budete cítit komfortně a vyhoví všem vašim potřebám. Některé elektro tříkolky mají velmi pohodlné sedačky s výklopnými opěrkami. Sedačky ale nejsou tím jediným, co zajišťuje komfort. Důležité je také dobré odpružení podvozku, které výrazně tlumí jízdu po nerovnostech. Také je podstatný prostor, který je v oblasti nohou. I při krátké jízdě by vaše nohy měly mít dostatek místa. Komfort vám také zajistí odkládací koše, stojany na vycházkové hole, uzamykatelné kufry a podobně. Některé elektrické tříkolky mají úložné prostory zabudované. K některým modelům je můžete dokoupit.
Na co byste se měli při výběru soustředit dále? To už je jen a jen na vás. Některé modely mají v ovládací části LCD displej. Jiné nabízí výhody jako nízká hmotnost či nízká cena. Před pořízením byste měli zkrátka zvážit vše, co vše od elektrické tříkolky pro seniory požadujete.

6 komentářů u „Elektrická tříkolka pro seniory – jak vybrat?

 1. Dobrý den,v následujícím roce budu po operaci ramenních kloubů,nebudu moci řídit auto.Přemýšlím o tříkolce.Mám chatu kde je třeba dovést si potraviny z městečka vzdáleného 15 km,poslední kilometr je polní cestou do kopce.Potřebuji poradit jakou si vybrat když přijdu o řidičák je to jediná možnost jak chatu v důchodu užívat.Poradíte mi ?

  1. Dobrý den, omlouvám se za pozdní reakci, váš komentář jsem bohužel přehlédl. Jestli elektrická tříkolka zvládne takovou cestu, záleží především na tom, jak je prudký poslední úsek cesty a také na vaší hmotnosti, případně hmotnosti nákupu. Máte možnost na chatě skútr nabít? V případě že ne, bylo by dobré zvážit pořízení nových baterií, při velké zátěži a jízdě do kopce hůře prostupným terénem je dojezd menší. K výběru konkrétního typu pro váš účel bych doporučil vybírat el. skútry s co nejvýším výkonem motoru např. Luna Pride Victory (motor 800w), nebo Booster Trophy 6 (motor 700 W, možnost navýšení na 950 W). Rád vám kdykoliv poradím na telefonu 722 945 094.

 2. potřebuji malou invalidní elektrickou tříkolku rozměrů 114×53 cm protože bydlím v panelovém domě musím jí umístit u vchodu
  do domu.
  Děkuji za radu a pomoc

  1. Dobrý den, děkuji za Váš zájem! Takovou tříkolku určitě najdeme. Nejlepší bude, pokud zavoláte (stačí prozvonit, nebo poslat SMS). Rád vám pomůžu s výběrem, tak aby vám vyhovovala nejen velikost skútru, ale i další parametry.

 3. Dobrý den. Je mi 89 roků a protože už špatně chodím ,koupila jsem si trojkoloveho skutra Selvo 5000 . Je pohodlný, ale mám z něj stále ještě “ respekt“. Nevolila jsem špatně?
  Díky Vlasta

  1. Dobrý den, skútry značky Selvo neprodáváme, a to ani nové, ani repasované. Vypadá to, že se jedná spíše o sportovnější kousek. Pokud máte nějáké dotazy, rád vám poradím po telefonu (722945094), komentáře bohužel nekontrolujeme tak často.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *