Publikováno Napsat komentář

Jaký je rozdíl mezi elektrickou tříkolkou a čtyřkolkou?

Elektrické skútry dělíme dle počtu kol na tříkolky a čtyřkolky. Dále rozlišujeme, jestli se jedná o malá skladatelné skútry, středně velké či velké skútry.

Tříkolové skútry jsou kompaktnější a pohodlnější

V přední části elektrické tříkolky je větší prostor pro opěrky nohou než u čtyřkolek a díky tomu jsou pohodlnější. U středně velkých skútrů lze podvozek zkrátit pro převoz automobilem, výtahem či pro účely skladování. Mimoto mají elektro tříkolky menší rozměry, takže bez problémů s nimi projedete i užší uličkou v supermarketu. Standvartní rozměry středních elektrických tříkolek jsou následující: šířka: 50-70 cm a délka 100-130cm. Pokud jde o skladatelné elektro skútry, mají o něco menší rozměry než středně velké tříkolky.

Střední tříkolky jsou stabilnější než čtyřkolky

Středně velké elektrické skútry s třemi koly mají velmi dobrou stabilitu. i když se jeví jako logické, že čtyřkolky jsou stabilnější, provedení středně velkých skútrů, jako jsou Winner, Luna Pride či Booster Trophy, je velmi dobré. Nedostatkem stability trpí především tříkolky, které jsou malé skladatelné skútry, tedy ty s jednoduchou konstrukcí a malými koly.

Elektrické čtyřkolky jsou většinou užší

Elektrické čtyřkolky patřící do kategorie středně velkých skútrů mají delší podvozkovou část než tříkolky a díky tomu dostatečný prostor pro podpěrky nohou. Jejich šířka může být maximální 80 cm. Obecně platí, že jsou čtyřkolky  širší než elektrické tříkolky. Mají masivnější přední část a velké a pohodlné sedadlo, které perfektně zapadá do celkového vzhledu elektro čtyřkolky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *