Publikováno Napsat komentář

Elektrický skútr jako vhodný dárek pro vaše blízké

Vánoce se blíží mílovými kroky a vy ještě nevíte, jaký by byl nejvhodnější dárek pro vaše rodiče či prarodiče? Knížka se vám zdá příliš obyčejná, na kolo si už kvůli snížené nepohyblivosti prarodiče raději netroufají, houpací křeslo jste jim dali minule, televizi zase předminule. Co tedy? Máme pro vás tip!

Co takhle elektrický skútr? Je to ideální dárek hned z několika důvodů: jednak jsou elektrické skútry vhodné jak pro seniory, tak i pro tělesně handicapované a nemohoucí osoby, jednak pořízení tohoto zařízení ulehčí život nejen vašim blízkým, ale rozhodně i vám! Kolikrát jste museli odvézt babičku či dědečka k lékaři nebo do obchodu? Nyní už nemusíte, elektrický skútr především usnadní pohyb na delší vzdálenosti a zvýší tak samostatnost uživatele.

Několik typů, jak postupovat při koupi elektrického skútru

Abyste mohli správně vybrat vhodný elektrický skútr, je třeba zohlednit především míru postižení nebo handicapu daného uživatele,  jeho možnosti pohybu, tělesnou váhu ad. Pokud si nevíte rady, s výběrem vám rádi pomůžeme.

Při koupi skútru si zkuste položit následující otázky

1) k jakému účelu bude váš invalidní elektrický skútr nebo vozík využíván?
2) v jakém prostředí nebo terénu se bude skútr pohybovat?
3) bude uživatel odkázán sám na sebe nebo mu bude při vystupování a nastupování poskytována pomoc?
Pokud jste si odpověděli, stačí nás kontaktovat a společně na základě vašich požadavků vybereme užší okruh invalidních skútrů.
Pokud se rozhodnete pro jiného prodejce, je důležité dbát na to, aby nabízené skútry byly pouze od prověřených výrobců s dlouhou tradicí (firmy Pride Mobility, Afikim electric vehicles ad.) Vyhněte se skútrům neznámých značek vyrobených v Číně. I když na první pohled může jejich koupě vypadat lákavě, bývají často poruchové. Vzhledem k nedostupnosti náhradních dílů můžete na pozáruční servis rovnou zapomenout.

Nový nebo repasovaný?

Koupě nového elektrického skútru renomovaných značek může být značnou ranou pro rodinný rozpočet. Naproti tomu, elektrické skútry které byly kvalitně repasované poskytnou svým uživatelům stejný komfort a jízdní vlastnosti jako skútr nový, ale za zlomek pořizovací ceny.
Svoboda pohybu poskytuje na všechny repasované skútry ze své nabídky nadstandardní záruku v délce 1,5 roku. Tím se ještě více stírá rozdíl mezi novým a repasovaným skútrem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *