Publikováno Napsat komentář

Jak vybrat elektrický invalidní skútr – 7 tipů

Kde chcete elektrický skútr používat?

V případě, že vám elektrický invalidní skútr má sloužit doma, měli byste znát šířku dveří a rozměry prahů, abyste bez problémů projeli. Žijete-li v panelovém domě, zjistěte si také rozměry výtahových a vchodových dveří. Pro použití v budovách existuje speciální kategorie interiérových skútrů vyznačující se kompaktními rozměry a speciálními pneumatikami nezanechávajícími šmouhy.
Chcete-li invalidní skútr využívat i venku, představte si, po jakém terénu budete jezdit? Bude to betonová vozovka, nebo povrch hůře upravovaný? Jsou na vaší plánované trase obrubníky a jiné překážky? Pro pohyb po zpevněném afaltovém povrchu jsou nejvhodnější skútry do města.
Terén není ovšem jen povrch, ale také kopečky a kopce. Při výběru si nezapomeňte zjistit, jak zvládá vybraný model elektrického skútru stoupání. A pak už vás žádný kopec nepřekvapí. Pokud plánujete podnikat výlety do stoupání po polních cestách, a chcete pohodlně zvládat jízdu do kopce, měli by jste se zaměřit na kategorii elektrických skútrů do terénu.

Máte představu, kolik kilometrů byste chtěli ujet?

Elektrické skútry a vozíky se mezi sebou liší kapacitou baterii, která určuje dojezd. Jak daleko na jedno nabití ve skutečnosti dojedete závisí na zatížení skútru, stáří baterie a míře stoupání. Pokud si nejste jisti s dojezdovou vzdáleností, rádi vám pomůžeme s výběrem.

Chtěli byste svůj elektrický skútr / vozík převážet autem?

Pak si určitě vyberte elektro invalidní skútr nebo vozík, který se snadno rozkládá. Nezapomeňťe při tom na zohlednění váhy jednotlivých dílů, aby pro vás, ani pro vaše vozidlo nic nebylo přítěží.

Máte kde svůj elektroskútr kde skladovat a prostor pro nabíjení baterie?

Je vhodné zvolit dostupné a bezpečné místo, kde si svůj vozík budete moci kdykoli bez potíží vyzvednout a vydat se na cestu. Ideální bude, když si ve stejné místnosti budete moci i nabíjet baterii.

Chcete na cestách řízením elektrického skútru trávit více času?

Pak byste určitě měli zvážit, nebudete-li potřebovat speciální sedačku či opěrky hlavy, paží či nohou. Díky nim bude i vaše delší jízda komfortní a vyhnete se zbytečně nepříjemným potížím s pohybovým aparátem. Na elektrický skútr můžeme namontovat i nadstandardní příslušenství které není vidět na fotografiích.

Záleží vám na tom, jakou barvu bude mít váš vozík?

Barvy elektrických skútrů a vozíků jsou různé, i u jedné značky najdeme více barevných variant. Můžeme pro vás skútr zakázkově upravit do barevného provedení podle vašich představ.

Nejlepší je si elektrický skútr vyzkoušet.

Samozřejmě není nic lepšího než si otestovat všechny trasy, po kterých s vaším budoucím elektrickým vozíkem budete chtít pravidelně jezdit.
Doporučujeme si vozík vyzkoušet na prodejně, nebo zažádat o krátkodobé zapůjčení, během kterého si budete moct zkusit jízdu do obchodu, za lékařem, či na jiné místo, které máte v plánu pravidelně navštevovat.
Pokud nevíte, jestli vám bude elektrický skútr vyhovovat, můžete využít možnosti půjčovny invalidních skútrů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *