Publikováno Napsat komentář

 Jak se naučit jezdit na elektrickém skútru

Afiscooter SE ve společnosti

Elektrické skútry jsou nenahraditelným pomocníkem pro osoby s omezenou pohyblivostí. Řízení elektrických skútrů pro seniory je snadné. Předtím, než začnete skútr používat v běžném provozu, je dobré si jeho jízdní vlastnosti a ovládání vyzkoušet v bezpečném prostředí.

Studium návodu nebo zaškolení?

Elektrická tříkolka pro seniory Afiscooter SE na vyjížďce

Většina prodejců na internetu dodává skútry s návodem. Je dobré si ověřit, zda je součástí balení i český návod k použití el. skútru.

Pokud si pořídíte el. skútr na svobodapohybu.cz, důkladně vás zaškolíme. V domluveném termínu přivezeme vozítko k vám, poskládáme, ukážeme a vysvětlíme vše potřebné. Doprava až k vám po celé ČR i zaškolení je zdarma. Pod odborným dohledem si také můžete vyzkoušet první jízdy.

Začněte pomalu

Většina elektrických skútrů umožňuje nastavení různých rychlostních stupňů. Pro začátek si tedy zvolte nejmenší rychlost, a až získáte při používání sebedůvěru, postupně rychlost zvyšujte.

Řežeme zatáčky

Elektrické tříkolky a čtyřkolky jsou navrženy s ohledem na vysokou stabilitu a je skoro nemožné je převrátit. Přesto je dobré si procvičit svojí jízdní zručnost v zatáčení na klidném a bezpečném místě. Ideální je například prázdné parkoviště nebo klidná ulice.

Vyzkoušejte si jízdu v různém terénu

Afiscooter SE elektrický skútr tříkolka se brodí vodou

Jízdní vlastnosti elektrického skútru se odvíjejí od povrchu, po kterém jedete. Než se vydáte na první pořádný výlet, zkuste si jízdu po různých površích, například v parku. Praktickým testem zjistíte, jak se vozítko chová a jak jej nejlépe ovládat.

Vyzkoušejte si kontrolu před vyjetím a pravidelnou údržbu

Při předávání skútru vám ukážeme, jak zkontrolovat stav baterie a jak provést základní kontrolu elektrického skútru. Doporučujeme vám si tyto věci znovu vyzkoušet brzy po školení, ideálně následující den, abyste na nic nezapomněli.

Cvičení dělá mistry

Jízdní zručnost na elektrickém skútru nezískáte přes noc. Nicméně elektrické skútry pro seniory a osoby se sníženou pohyblivostí jsou navrženy tak, aby bylo jejich řízení snadné a intuitivní. Pokud vám něco není jasné, nebo potřebujete poradit, můžete nám kdykoliv zavolat, rádi vám pomůžeme.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *